Jesteś tym, czego słuchasz lub jak pisać prawdziwą muzykę

Słuchaj jak najwięcej różnej muzyki. Ciągle. Ciągle. Rzeczywista muzyka z reguły sprawia, że ​​ludzie mają bardzo szerokie perspektywy. Około 20 lat temu sytuacja była zupełnie inna, ale teraz każda piosenka jest wybuchową mieszanką z różnych kierunków, czy ci się to podoba, czy nie.

Wyraźnym przykładem jest rap chmurowy. Nie można pokochać tego gatunku, ale dzięki niemu na koncertach zjednoczyli się zupełnie inni ludzie: ci, którzy kochają rock i alternatywę, a także fani muzyki emo i zwolennicy techno i drum and n-bass, a także sami raperzy.

Na liście odtwarzania tej samej osoby można znaleźć radykalnie różne kompozycje. Wyraźne subkultury zniknęły. Perspektywa słuchaczy stale rośnie, czego nie można powiedzieć o muzykach.

To paradoks, ale ludzie zaangażowani w muzykę ograniczają się do ekspresyjnych środków. Trudno wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje - może to być pewien konserwatyzm i powolność percepcji, przejaw poczucia elitaryzmu (gramy tylko hard rock!) Podczas walki o czystość muzyczną lub obojętność samych twórców na jakiekolwiek zmiany. Tacy muzycy piszą nieciekawą i niezróżnicowaną muzykę i czekają na jej wykonanie. Nie strzelaj - nie ma znaczenia.

Nie strzelaj - nie ma znaczenia

Słuchaj innej muzyki, nawet tej, której nie lubisz. Podświetl wszystkie interesujące rzeczy, które słyszysz.

Jest wiele przykładów, kiedy wykonawca słuchał modnego muzyka, kopiował jego prace i zyskiwał krótkoterminową popularność. Problem polega na tym, że osoba nie dodała niczego własnego, a bez rozwoju każdy sukces szybko zanika. To zabawne, ale aby napisać interesujący instrumental i uniknąć nadmiernego wpływu (bezmyślne kopiowanie), znacznie skuteczniej jest nie słuchać innych wykonawców tego samego gatunku, ale inspirować się diametralnie odmiennymi stylami. Testowane w praktyce.

Aby pisać prawdziwą muzykę, musisz żyć dzisiaj.

Jak pisać prawdziwą muzykę, gdy nie ma woli zmiany wokół ciebie? Nie odsuwaj się od rzeczywistości. Słuchaj muzyki popularnej, inspiruj się tym, co dzieje się na świecie, poznawaj różne źródła. Wszystkie elementy kultury i życia są połączone, i to jest jedyny sposób na pisanie prawdziwej muzyki.

Jako producent dźwięku i producent dźwięku dawno przestałem dzielić muzykę na gatunki, przechodząc do bardziej uniwersalnego podziału na „Like / Dislike”. Każdego dnia słucham wielu różnych utworów, które mi się nie podobają, i robię to, aby znaleźć interesujące sztuczki i nauczyć się je stosować w materiale innego rodzaju. Każdy styl muzyki ma ciekawe tło i wewnętrzną „kuchnię”, z której można nauczyć się wielu nowych rzeczy.

Przekonaj się sam. Praktycznie cała współczesna muzyka jest przechowywana na jednym klasycznym automacie perkusyjnym Roland TR-808 i syntezatorach z lat 1970-1980 (patrz 6 legendarnych klawiatur i ich wirtualnych odpowiedników ), uważany za rzemiosło maniaków w duchu Kraftwerk, stał się integralną częścią każdego układu. Kiedyś próbki były używane tylko w elektronice i hip-hopie, a dziś są używane wszędzie.

W 2010 roku Clams Casino stworzyło pierwsze rapowe raporty w chmurze.

Dzisiaj producent MUSI być wszechstronnie inspirowany i elastyczny, zorientowany w całkowicie przeciwne trendy muzyczne. Nie oznacza to, że nie powinieneś mieć własnego stylu. Wręcz przeciwnie: twój styl będzie pod wpływem innych producentów i muzyków. Jesteś tym, czego słuchasz. Im szerszy zakres percepcji, tym szybciej będziesz się rozwijał, tym bardziej prawdopodobne, że napiszesz ciekawą muzykę. To jest sekret tego, jak pisać prawdziwą muzykę.

Weź ulubioną piosenkę i poszukaj informacji, jak została wykonana, kto był pierwszy i w której muzyce wykorzystano efekty, które słyszysz w piosence (patrz Sztuczki studyjne popularnych piosenek i albumów ). Z pewnością takie dane cię zaskoczą, otworzą warstwę nowej muzyki.

Słuchaj wykresów iTunes, wpadnij w otchłań YouTube i VKontakte czytaj wysoce wyspecjalizowane zasoby . Słuchaj, słuchaj, słuchaj i rozwijaj się. Nie bądź hipokrytą - muzyka zmieni się prędzej czy później bez ciebie iw tym momencie lepiej być na pokładzie tego statku zmian, niż machać ręką z brzegu.

Oceń pracę studia Ilya Evsyukova NEBULA

Jak pisać prawdziwą muzykę, gdy nie ma woli zmiany wokół ciebie?
Мы в соцсетях
Видеоканал
Поделиться