Zaproszenia ślubne: Przewodnik tworzenia od A do Z

  1. Krok pierwszy: budżet i koncepcja
  2. Krok drugi: styl i materiały
  3. Krok trzeci: informacja i czcionka

Jak wiecie, teatr zaczyna się od wieszaka, a wesele, analogicznie, zaczyna się od zaproszenia. Dlaczego To pierwszy znak, który mówi gościom, jak będzie wyglądał ślub, ponieważ zaproszenie skupia w sobie wszystkie niezbędne informacje dla gości, koncepcję ślubu i styl imprezy. Dlatego stworzenie zaproszenia - osobny etap w przygotowaniu do ślubu. Dzisiaj przedstawiamy mały przewodnik na temat tych podstawowych punktów, bez których nie można stworzyć zaproszenia. Nie zapomnij o nich! Zapisz Jak wiecie, teatr zaczyna się od wieszaka, a wesele, analogicznie, zaczyna się od zaproszenia

Kaligraficzna Nastya Fominova

Krok pierwszy: budżet i koncepcja

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest to, ile pieniędzy jesteś gotów przeznaczyć z budżetu na zaproszenia i ogólnie na drukowanie. Od tego będzie zależała dalsza praca wykonawcy, a to przyspieszy proces tworzenia projektu. Vera Sokolova ( Litera b ) od razu decyduje, czy będzie to niedrogi zestaw , powtórzony z drukowaniem cyfrowym, czy będzie to poważna rzecz, wykonana z wypukłym nadrukiem i będziesz chciał zachować ją przez wieki.

Nastya Fominova zauważa, że ​​jeśli nowożeńcy dostarczą projektantowi przykłady tego, co lubią - dobre, Internet jest pełen zasobów, w których można znaleźć wiele interesujących rzeczy - wtedy łatwiej i szybciej będzie można opracować wymarzony projekt. Tak więc, przed spotkaniem z profesjonalistą, obejrzyj Pinterest lub Instagram, aby przynajmniej z grubsza przedstawić, co chciałbyś mieć na swój ślub.

Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Zapisz Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Koncepcja jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych momentów w organizacji ślubu, ale jest to zrozumiałe, ponieważ wszystko jest na nim zbudowane. Gdy tylko koncepcja zostanie zdefiniowana, rozwiązanie innych problemów staje się łatwiejsze. Na przykład studio niebieskie liście zaprojektowane zaproszenia, których pojęciem była wieczna miłość . Dlatego też, jako zaproszenia, goście otrzymali pudełko z lustrem, w którym znajdowała się kuta róża , śnieżnobiałe karty i srebrny okrągły monogram. Rose i stał się symbolem wiecznej miłości. Innym symbolem wiecznej miłości może być klepsydra, którą można zobaczyć w innym projekcie studyjnym.

Zapisz

Event Design Studio Niebieskie liście

Zapisz Zapisz

Event Design Studio Niebieskie liście

Zapisz Zapisz

Event Design Studio Niebieskie liście

Krok drugi: styl i materiały

Styl staje się logicznym krokiem po podjęciu decyzji. Wszyscy chcemy, aby nasz ślub był modny, stylowy i wyglądał drogo , ale to jest główna zasadzka. Nastya Fominova sugeruje, że wiele par wierzy, że wybierając złoto , polega na drogim zaproszeniu, a to jest poważny błąd. Nie powtarzaj błędów innych i pamiętaj, że im prostsze i bardziej minimalistyczne jest to zaproszenie, tym bardziej będzie się ono wydawało bardziej stylowe i drogie . Stylowy design i wysokiej jakości papier - to klucz do sukcesu.

Zapisz Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Wybór papieru jest bardzo ważnym punktem. Vera Sokolova ( Litera b ) zauważa, że decyzja zależy od metody drukowania ( druk cyfrowy, wysoki, tłoczony lub sitodruk) i bardzo dobrze jest o tym pamiętać na etapie projektowania. Nie ostatnią rolą jest koszt papieru. Z reguły papier wytłaczany, papier aksamitny lub kolor nierównomierny są droższe . Możesz również zwrócić uwagę na papier do odlewania ręcznego - jest on odlewany specjalnie dla twojego zestawu, odpowiedniego rozmiaru, koloru, tekstury i grubości . Taki papier jest używany głównie do druku reliefowego.

Studio podzielił się z nami jednym bardzo interesującym projektem - projektem gwiazdowym - w którym zastosowano specjalne technologie: połyskujące cząstki na statku kopertowym, srebrne wytłoczenia dla Drogi Mlecznej na mapie oraz sitodruk dla drukowania białego na ciemnym papierze.

W przypadku innego projektu studio wykorzystywało papier odlewany ręcznie, spray do atramentu i kaligrafię autorską . Najważniejsze były jednak kolory - wbrew ogólnie przyjętym standardom używali odcieni szarości, a projekt nazywał się „Szary to nasz szczęśliwy kolor”.

Zwróć także uwagę na bardzo miękki papier , ponieważ zaproszenia powinny również zapewniać przyjemne wrażenia dotykowe . W ten sposób, zarówno papier teksturowany, jak i miękki, będą doskonałymi opcjami - wystarczy zrozumieć, który z nich jest najlepszy dla Twojej koncepcji.

Zapisz Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Rozmiar zaproszeń również może być inny. Zależy to bezpośrednio od tematu twojego ślubu, to znaczy od koncepcji. Oczywiście rozmiar zależy od ilości informacji, które należy opublikować. Im niższy standardowy kształt, tym wyższa cena . Jeśli masz ograniczony budżet, lepiej jest użyć gotowych form do cięcia, które drukarnie mają tylko w takich przypadkach.

Nastya Fominova opowiedział nam o karcie z zaproszeniem w formie biletów : była to koperta z dodatkowymi informacjami, a styl był tropikalny. Nastya radzi również spojrzeć na koperty z kalki - wyglądają bardzo delikatne, nietypowe i stylowe .

Zapisz Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Zapisz Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Krok trzeci: informacja i czcionka

Co powinno zawierać zaproszenie? Nie zapomnij o celu tego elementu - jest to karta informacyjna, z której goście dowiedzą się od kogo, gdzie i kiedy odbędzie się ślub . Te trzy punkty są podstawowe, bez których zaproszenie nie będzie w stanie spełnić swojego celu. Agencja Uruchom pokaz radzi również, aby dodać informacje o kodzie d , aby goście mogli wspierać styl ślubu.

Styl odwołania może być formalny, osobisty, komiczny i tak dalej, wszystko zależy od wyobraźni i formatu uroczystości. Możesz również uzupełnić zaproszenie krótkimi ważnymi informacjami: rsvp (potwierdzenie obecności), życzenia prezentów. Jeśli jest dużo dodatkowych informacji, lepiej nie przeciążać zaproszenia i umieszczać tekstu na kartach hotelowych . Dlatego najlepiej jest przemyśleć tekst i informacje, zanim studio zacznie projektować.

Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Czcionki to bardzo indywidualny moment, każdy ma swoje własne wyobrażenie o pięknie, więc nie ma tutaj żadnych specjalnych wskazówek, oprócz tego, jak słuchać swojego profesjonalisty . Jednak nie rób zbyt plisowanego tekstu, aby uzyskać najbardziej podstawowe informacje. Głównym warunkiem jest, aby zaproszenie było czytelne .

Zapisz

Kaligraficzna Nastya Fominova

Ważny punkt! Goście muszą wysyłać zaproszenia nie później niż 1 miesiąc przed obchodami.

Zapisz

Event Design Studio Niebieskie liście

Teraz wiesz dokładnie, jakie punkty należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu zaproszeń. Zdecyduj się na eksperyment, skonsultuj się ze specjalistami, nie bój się łamać zasad - wtedy twoje zaproszenia ślubne będą oryginalne, stylowe i na pewno niezapomniane!

Мы в соцсетях
Видеоканал
Поделиться